Nacházíte se na: Úvodní strana » O saunování

O saunování

     Jednou z nejstarších a nejoblíbenějších forem regenerace organismu po celém světě je saunování. Saunováním se předchází zbytečným problémům se zdravotním stavem. Slovo „SAUNA“  by se nejlépe dalo přeložit jako „střídavá koupel“ kde se tělo ohřeje v horkém, suchém teple saunové kabiny a ochladí čerstvým venkovním vzduchem a studenou vodou. Osvěžující část ochlazení je za předpokladu postupného otužování těla neméně důležitá jako uspokojující a uvolňující teplo. Všeobecně má saunování velmi prospěšné působení na tělesné orgány, systém krevního oběhu a hospodaření těla s vodou. Zvyšuje se odplavování odpadových látek jako i připravenost organismu bránit se proti infekcím.Infrasauny

     Infrasauna  je dřevěná kabina, ve které jsou umístěny speciální zářiče. Bývá většinou prostorově menší než sauna finská, vyznačuje se nízkou spotřebou elektrické energie a rychlým vyhřátím. Při spuštění kabiny a nastavení teploty a délky prohřívací teploty máte právě tak čas na vlažnou sprchu, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější. Teplota se zde pohybuje od 40 - 60 stupňů Celsia. Pocení je intenzivnější neboť infračervené záření proniká hluboko do tkání. Z toho důvodu není třeba opakovat cyklus prohřátí a zchlazení jako v sauně finské.
      Důležitý je při saunováni i pitný režim, dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě do 60 °C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.
      Infrasauna  je úsporná, jelikož potřebuje méně energie pro jedno saunování než klasická finská sauna. Výhodou je nižší teplota vzduchu (cca 60 °C) v infrakabině a tím zpřístupnění této terapie i lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické sauny (po konzultaci s lékařem astmatici, alergici, kardiaci ...).
      Při této formě „saunování“ se ohřívá nejen povrh těla, ale teplo proniká i do hloubky tkáně a dochází k rychlejšímu prohřátí požadovaných částí těla než při klasickém saunování. K ohřevu organismu dochází přenosem tepelné energie infračerveným zářením v neviditelné části spektra a ne ohřevem od horkého vzduchu (cca 115 °C) jako u klasické sauny.Prokazatelné účinky infrasauny

      Teplo proniká do svalových tkání, odstraňuje z nich napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži. Ideální je toto uvolnění před masáží.  Teplo má pozitivní vliv při léčbě artróz, výronů, nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány nebo tlumeny.
      Zmírňování bolesti rozšířením periferních cév vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů, zplodiny látkové výměny jsou odváděny rychleji a svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. To přispívá k rychlejšímu zotavení i při poranění tkání.  Při hloubkovém prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší činnost srdce a zrychlí cirkulace krve, což přispívá k posílení a stabilizaci krevního oběhu. Intenzivní transpirace pročišťuje póry do hloubky. Škodliviny a jedy jsou odstraňovány a na své místo nastupují živiny. Jedná se o péči, která oddaluje stárnutí pleti.
      Celulitida není nic jiného než tukové a vodní usazeniny pod pokožkou. Tepelné působení podporuje průběh očišťujících procesů v těle, intenzivní pocení a následné odplavování škodlivin. Nepříjemné usazeniny v podobě celulitidy tak mohou být postupně odbourávány. Teplo proniká nejvrchnější vrstvou pokožky a přijímají ho krevní cévy uložené v tukové tkáni, přijatým teplem se rozšíří a obstarávají tak lepší prokrvení tukových tkání a spalování kalorií. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny lymfatickým systémem z těla ven.
      Pocení přispívá k vyloučení jedů a minerálních zplodin látkové výměny z těla. Mezi ně patří například řada těžkých kovů, alkohol, nikotin, cholesterol a další.


Použité materiály:

     HEMLOCK ( kanadská jedle )
     exkluzivní saunové dřevo s velmi jemnou strukturou,
     velmi stabilní, minimálně pracuje a nekroutí se.
     CEDR
     dřevo s extrémní odolností vůči vlhku, vhodné pro obložení stěn,
     jeho typická vůně uchovává v interiéru příjemné aroma po několik let.

 
Použíté zářiče:

     Keramické zářiče
    
jsou energeticky účinné, vysoce pevné, bezpečné s dlouhou životností.
     Keramické trubice vyzařují infračervené záření 40μm,
     které lidské tělo snadno absorbuje.

     Karbonové plošné zářiče
     Ultra vodivé uhlíkové vlákna přináší větší účinnost a delší životnost.
     Zářiče vyzařují  360 ° do prostoru, což umožňuje pohodlnější saunování.
     Karbonové zářiče mají nízkou povrchovou teplotu.
    
Zářiče nepoužívají žádné dráty v topení.
     Mají nízkou povrchovou teplotu, můžete se dotknout povrchu panelu.
     Jsou plošné, saunující osoba je zcela obklopena.
     Technologie karbonového topení poskytuje největší množství infra záření.
     Širší distribuce tepla vede ke zvýšenému množství potu pro maximální výsledky.Ionizátor kyslíku


Většina našich infrasun, jsou vybaveny ionizátorem kyslíku, který slouží k čištění a zlepšení kvality vzduchu v infrasauně. Tento přístroj obohatí vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů (aniontů). Takovýto vzduch obohacený anionty připomíná vzduch ve vysokých horách nebo u moře, či svěží a vyčištěný vzduch po bouřce. Tento ionizátor zbaví znečištěný vzduch tabákového kouře, prachu, pylů květin a dalších nečistot. Je to ideální přístroj pro osoby, které trpí alergiemi, astmatickými potížemi a sennou rýmou.

 

 

 

Infrasauny Grand De Luxe
Infrasauna Grand De Luxe pro 1 osobu
Infrasauna Grand De Luxe pro 2 osoby
Infrasauna Grand De Luxe pro 3 osoby
Infrasauna Grand De Luxe pro 4 a víc osob
Infrasauna rohová
ANKETA

Líbí se Vám infrasauny Grand De Luxe?

AKČNÍ NABÍDKA
Masážní pás ramie-bavlna

Masážní pás ramie-bavlna

Pás je vyroben z kombinace materiálů, které jsou přírodní a zároveň příjemné na dotek. Pás je vhodný na mytí i masáž všech částí těla.Cena: 185,- Kč
INFRASAUNA ProWell R3 RedLight+ Prestige Line

INFRASAUNA ProWell R3 RedLight+ Prestige Line

Pro 3 osoby, Hemlock, RedLight+ zářiče, MP3, Světelná terapie ZDARMACena: 36 990,- Kč