Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SL
Fotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SLFotogalerie: Infrasauna Relaxo 164 SL
Dostupnost Ihned k dodání
Záruka 5 let při nekomerčním užívání
Výrobce Relaxo
Kategorie Infrasauny pro 2 osoby
Kód produktu Infrasauna Relaxo 164 SL
Doporučená prodejní cena
132 990,- Kč s DPH
ksTechnická specifikace

Velikost (počet lidí) 2
Materiál - dřevo Smrk, lípa
Šířka (cm) 164
Hloubka (cm) 120
Výška (cm) 202
Druh topidel Fullspektrální + karbon lýtkové
Počet topidel 6 (2x zadní, 2x přední, 2x lýtkový)
Světelná terapie Ano - SkyLight
Napájení (V) 230V / 16A
Audio panel ANO; USB připojení + Bluetooth modul se zesilovačem
Osvětlení vnitřní Ano
Osvětlení LED pásek
Záruka 5 let při nekomerčním užívání
Doprava zdarma Ano
Montáž zdarma Ano


Popis výrobku

NOVINKA: Infrasauna Relaxo 164 SL

Evropská kvalita

Kvalitní domácí infrasauna v moderním designu pro 2 osoby do rodinného domu i bytu.

Pozn. U tohoto modelu je nutná odborná montáž

Prodloužená záruka 5 let při nekomerčním užívání.

EMF - hodnota elektromagnetického pole našich infrasaun splňuje nejpřísnější kritéria, zářiče jsou zcela bezpečné a odpovídají striktním evropským standardům.

Parametry a vybavení infrasauny:

Rozměry infrasauny: 164 x 120 x 202 cm
Masivní 4cm dřevěná infrakabina s dřevěnou podlahou
Fullspektrální infrazářiče s optimálním rozmístěním - přední, zadní a lýtkové
Regulovatelné topné okruhy, IR panely jsou navíc přepínatelné
Regulace levého a pravého zádového zářiče nebo předního a zadního topného tělesa. Přepínatelné lýtkové zářiče
Vnitřní ovládací panel - jednoduchý design a technologie Plug and Play
Levé nebo pravé otevírání dveří (jsou zaměnitelné)
Stmívatelné LED osvětlení (teplá bílá)
Odnímatelná ergonomická opěrka pro pohodlné sezení nebo ležení
Výškově nastavitelná opěrka hlavy
2 misky pro saunovou aromaterapii

NADSTANDARDNÍ VÝBAVA

Osvětlení LED pásek
Audio panel: Bluetooth modul se zesilovačem + USB připojení
Světelná terapie - Hvězdné nebe

Použitý materiál:

Exteriéry všech modelů saun Relaxo jsou zhotoveny ze skandinávského smrku, jehož dřevo je charakteristické sukatou strukturou a smolníky, které sauně dodávají typickou vůni. Díky minimálnímu množství pryskyřice si navíc uchovává světlou barvu dřeva po mnoho let. 

pozn.: Odstín dřeva je pouze ilustrativní - může se nepatrně lišit v závislosti na stáří dřeva.

Interiéry saun Relaxo jsou vyrobeny z lipového dřeva, které je typické jemnou strukturou a měkkostí. S oblibou jej používali už staří středověcí mistři. Díky své pevnosti totiž umožňuje detailní řezbářskou práci a právě z toho důvodu je používáno především pro výrobu interiéru saun.

pozn.: Odstín dřeva je pouze ilustrativní - může se nepatrně lišit v závislosti na stáří dřeva.

 

Použité zářiče:

Fullspektrální zářiče

jsou skleněná křemičitá topidla, jejichž předností je rychlejší vyhřátí infrasauny, energetická nenáročnost a vysoká životnost (cca 8 000 - 10 000 hodin). Na rozdíl od zářičů keramických a karbonových vyzařují zářiče RedGlass nejen sálavé teplo, ale i světlo s blahodárnými terapeutickými účinky. Zářič RedGlass velmi rychle dosáhne teploty až 500 °C a tím rychle vyhřeje infrasaunu na požadovanou teplotu. RedGlass zářiče vyzařují infračervené paprsky ve všech třech pásmech IR záření (IR-A, IR-B, IR-C), včetně pásma krátkých vln (IR-A; 0,07 – 1,4 mikronu). Díky tomu paprsky pronikají až 5 mm do podkoží a jsou ze zdravotního hlediska velmi účinné.

 Karbonové plošné zářiče

Ultra vodivá uhlíková vlákna přinášejí větší účinnost a delší životnost. Plošné zářiče vyzařují  360° do prostoru, což umožňuje pohodlnější saunování. Karbonové zářiče mají nízkou povrchovou teplotu. Předpokládaná životnost keramických zářičů je 5 000 hod a karbonových 10 000 hod; záruka 4 roky (platí pro nekomerční užívání). Vlnová délka u karbonových zářičů se pohybuje na 3 mikrony v pásmu dlouhých vln (IR-C).

Příslušenství infrasauny:


Rádio / CD přehrávač:

    AM / FM radio přijímač s antenou zabudovanou v horním díle sauny
   
CD přehrávač
    Barevný LCD display
    jednoduché ovládání
    vstup AUX

SVĚTELNÁ TERAPIE:


   Světelná terapie umožňuje 7 plnobarevných režimů, střídání barev,
   přechody a stmívání barev.
   Ovládání světelné terapie je pohodlné, a to pomocí dálkového ovládání.
   Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což
   blahodárně působí na smyslové vjemy.
   Sluneční světlo pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha
   důležitých biologických procesů.
   Světla, která jsou v infrasauně instalována, zvyšují celkový
   terapeutický účinek.Princip infrasauny:


Infračervená část záření zahřeje lidské tělo, aniž by se rozehřál okolní vzduch. Na tomto principu fungují i infrasauny. Ohřát se v této infrakabině je tedy vlastně stejné, jako když za jarního dne svítí sluneční paprsky, naše tělo se nechá prohřát a zdá se nám, že je mnohem tepleji, než by odpovídalo okolní teplotě vzduchu. Jakmile se však slunce schová, zdá se nám, že se najednou prudce ochladilo.

Teplota vzduchu je ale ve skutečnosti stále stejná, pouze na nás přestaly dopadat sluneční paprsky, a tedy i infračervené paprsky. Infrasauna vám přináší vlastní zdroj tohoto přírodního tepla až k vám domů.

Náš nervový i endokrinní systém pro své fungování světelnou energii potřebuje, jinak trpíme ztrátou energie a někdy i váhy, popudlivostí, zimomřivostí a větší potřebou spánku. Působení infrazáření a následné zvýšení naší tělesné teploty v takovém případě působí léčebně – simuluje horečku, tím aktivuje a posiluje imunitní systém, zvýší se v těle počet bílých krvinek a obranyschopnost organismu a my se hned cítíme lépe.

„Saunování“ v infrasauně je založeno na principu infračerveného záření speciálními zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje naše tělo hluboko do svalové tkáně a dochází k intenzivnímu pocení již při teplotě okolo 50 °C a navíc v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v infrasauně dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55°C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.
Postup při prohřívání:

Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti sauny a na okolní teplotě. Důležitý je při saunováni i pitný režim. Dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě max 60°C. Za tento čas vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.

Prokazatelné účinky infrasauny:

Teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty, aby se předešlo sportovním zraněním.

 Hloubkové teplo proniká do svalových tkání, odstraňuje z nich napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži.Toto uvolnění je ideální před masáží.

Infrazáření má pozitivní vliv při léčbě artróz, výronů, nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány nebo tlumeny.

Rozšířením cév při saunování vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů, nečistoty při látkové výměny jsou odváděny rychleji a naše svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. Tím přispívá k rychlejšímu zotavení organismu i při poranění tkání.

Při prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší srdeční činnost a zrychlí se cirkulace krve, což přispěje k posílení a stabilizaci krevního oběhu.

Intenzivní transpirace pročišťuje póry do hloubky. Škodliviny jsou odstraňovány a na své místo nastupují živiny. Jedná se o účinnou péči, která oddaluje stárnutí naší pleti.

Celulitida jsou tukové a vodní usazeniny pod kůží. Tepelné působení podporuje průběh očišťujících procesů v těle, intenzivní pocení a následné odplavování škodlivin. Usazeniny v podobě celulitidy tak mohou být postupně odbourávány.

Teplo při saunování proniká nejvrchnější vrstvou pokožky, krevní cévy ho přijímají, přijatým teplem se rozšíří a obstarávají tak lepší prokrvení tukových tkání a spalování kalorií. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny lymfatickým systémem ven z těla.

 

Záruka 5 let platí při privátním užívání.
V případě komerčního užívání se na infrasaunu vztahuje záruka 2 roky.


Montáž a doprava infrasauny:

Je nutné, aby infrasauny RELAXO sestavili odborní technici, neboť je  montáž složitější než u klasických modelů značky GRAND DE LUXE.

Dopravu a montáž infrasauny zajišťujeme zdarma.  Pro montáž je nutné mít připravené vhodné místo, kde bude rovná podlaha a v blízkosti bude zásuvka 220V / 16A. Není nutno dělat žádné zvláštní stavební úpravy. Vzhledem k relativně malému rozměru může být infrasauna v každém bytě, rodinném domě, ve fitness, rehabilitačních a masážních centrech.
Pořizovací náklady na infrasauny jsou cenově nižší než u klasických saun.


Fotografie saun a uvedené informace jsou pouze informativní, při výrobě může docházet k drobným odchylkám.

Všechny infrasauny a sauny jsou určeny výhradně pro užití v domácnostech, v žádném případě nejsou určeny pro komerční používání.

DOVOLUJEME SI UPOZORNIT, ŽE PŘI ZAKOUPENÍ SAUNY ZNAČKY RELAXO, BUDE VYŽÁDÁNO UHRADIT ZÁLOHU A TO 30% Z UVEDENÉ ČÁSTKY.
Infrasauny Grand De Luxe
Infrasauna Grand De Luxe pro 1 osobu
Infrasauna Grand De Luxe pro 2 osoby
Infrasauna Grand De Luxe pro 3 osoby
Infrasauna Grand De Luxe pro 4 a víc osob
Infrasauna rohová
ANKETA

Líbí se Vám infrasauny Grand De Luxe?

AKČNÍ NABÍDKA
Infrasauna Grand De Luxe 220 Cedar Premium Line

 Infrasauna Grand De Luxe 220 Cedar Premium Line

Pro 2 osoby, Cedr, RedLight zářiče, Audio panel, Světelná terapie ZDARMACena: 34 990,- Kč
Infrasauna Grand De Luxe - A2 Cedr Carbon + Světelná terapie ZDARMA

Infrasauna Grand De Luxe - A2 Cedr Carbon + Světelná terapie ZDARMA

CEDR, Příkon: 1840W, Infrazářiče karbonové 8ks, Rozměry:120x105x190, Ionizátor + Doprava a montáž ZDARMACena: 34 490,- Kč