INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige Line
Fotogalerie: INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige LineFotogalerie: INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige Line
Dostupnost Ihned k dodání
Záruka 2 roky
Výrobce ProWell
Kategorie Rohové infrasauny
Kód produktu INFRASAUNA ProWell R3C RedLight+ Prestige Line
Doporučená prodejní cena
39 990,- Kč s DPH
ksTechnická specifikace

Velikost (počet lidí) 3-4
Materiál - dřevo Hemlock
Příkon (W) 2900
Druh topidel RedLight+, Podlahový karbonový
Počet topidel 8x RedLight+, 1x Podlahový karbonový zářič
Světelná terapie Ano
Napájení (V) 230V / 16A
Audio panel s USB vstupem Ano
Osvětlení vnitřní Ano
Doprava zdarma Ano
Montáž zdarma Ano


Popis výrobku

Domácí infrasauna pro 3-4 osoby.

Provedení: hemlock (kanadská jedle)
Příkon: 2900 W
Rozměry: 150 x 98 x 74 x 98 x 150
Ionizátor kyslíku: NE
Audio panel: ANO
Infrazářiče: RedLight+ 8ks, podlahové karbonové 1 ks
Operuje při teplotě: 18 - 60°C
Počet osob: 3-4

Tloušťka stěn infrasaun modelů R Prowell řady Prestige Line je 3 cm, tloušťka stěny infrasauny Grand De Luxe je 4,9cm (2x panel 0,55cm a rám 3,8cm).

Výroba saun má tradici již 18let. Infrasauny ProWell splňují EU normy. Infrasauny ProWell byly prověřeny i v českých zkušebnách, splňují české zdravotní normy.

EMF - hodnota elektromagnetického pole našich infrasaun splňuje nejpřísnější kritéria, zářiče jsou zcela bezpečné a odpovídají striktním evropským standardům.


¨

Použitý materiál:   HEMLOCK (kanadská jedle)

   Kanadská jedle (Hemlock) roste na západním pobřeží Severní Ameriky.
   Dřevo má vysokou pevnost, málo prasklin, hladký povrch bez
   pryskyřice, má velmi jemnou strukturu.
   Hemlock je exkluzivní dřevo, které se používá výhradně na výrobu saun,
   protože jeho povrch je po dokončení hladký na dotek a dřevo je zcela
   bez zápachu, s minimálním množství prasklin.
   Hemlock je velmi ceněný, protože po vysušení je dřevo stabilní,
   nekroutí se, snadno se obrábí, má dobrou pevnost a hezký vzhled.

pozn.: Odstín dřeva je pouze ilustrativní - může se nepatrně lišit v závislosti na stáří dřeva.

Použité zářiče:


RedLight+ zářiče
Zářiče RedLight+ jsou novinkou na trhu. Infrazářiče tvoří křemičitá trubice, které vysílají hloubkové infrazáření a červené světlo, které má terapeutické účinky. Zářiče RedLight+ jsou mnohem účinnější než keramické a RedLight zářiče

Příslušenství infrasauny:


Rádio / MP3 přehrávač:

    AM / FM radio přijímač s antenou zabudovanou v horním díle sauny
   
MP3 přehrávač
    Barevný LCD display
    jednoduché ovládání
    vstup AUX

SVĚTELNÁ TERAPIE:


   Světelná terapie umožňuje 7 plnobarevných režimů, střídání barev,
   přechody a stmívání barev.
   Ovládání světelné terapie je pohodlné, a to pomocí dálkového ovládání.
   Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což
   blahodárně působí na smyslové vjemy.
   Sluneční světlo pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha
   důležitých biologických procesů.
   Světla, která jsou v infrasauně instalována, zvyšují celkový
   terapeutický účinek.Princip infrasauny:


Infračervená část záření zahřeje lidské tělo, aniž by se rozehřál okolní vzduch. Na tomto principu fungují i infrasauny. Ohřát se v této infrakabině je tedy vlastně stejné, jako když za jarního dne svítí sluneční paprsky, naše tělo se nechá prohřát a zdá se nám, že je mnohem tepleji, než by odpovídalo okolní teplotě vzduchu. Jakmile se však slunce schová, zdá se nám, že se najednou prudce ochladilo.

Teplota vzduchu je ale ve skutečnosti stále stejná, pouze na nás přestaly dopadat sluneční paprsky, a tedy i infračervené paprsky. Infrasauna vám přináší vlastní zdroj tohoto přírodního tepla až k vám domů.

Náš nervový i endokrinní systém pro své fungování světelnou energii potřebuje, jinak trpíme ztrátou energie a někdy i váhy, popudlivostí, zimomřivostí a větší potřebou spánku. Působení infrazáření a následné zvýšení naší tělesné teploty v takovém případě působí léčebně – simuluje horečku, tím aktivuje a posiluje imunitní systém, zvýší se v těle počet bílých krvinek a obranyschopnost organismu a my se hned cítíme lépe.

„Saunování“ v infrasauně je založeno na principu infračerveného záření speciálními zářiči, které si nechal patentovat dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Toto infračervené záření prohřeje naše tělo hluboko do svalové tkáně a dochází k intenzivnímu pocení již při teplotě okolo 50 °C a navíc v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v infrasauně dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55°C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.
Postup při prohřívání:

Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti sauny a na okolní teplotě. Důležitý je při saunováni i pitný režim. Dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě max 60°C. Za tento čas vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.

Prokazatelné účinky infrasauny:

Teplo absorbované naším tělem zvyšuje krevní oběh, pleť se lépe prokrvuje, stupňuje se srdeční frekvence a látková výměna stejně jako například při pasivním tréninku, který se doporučuje jako rozcvičení pro některé sporty, aby se předešlo sportovním zraněním.

 Hloubkové teplo proniká do svalových tkání, odstraňuje z nich napětí a zvyšuje tak flexibilitu svalů, což přispívá k celkové relaxaci. Elastičtější svaly navíc lépe odolají každodenní zátěži.Toto uvolnění je ideální před masáží.

Infrazáření má pozitivní vliv při léčbě artróz, výronů, nervových bolestí, svalových křečí či ztuhlosti kloubů. Průvodní projevy stárnutí jsou tak zpomalovány nebo tlumeny.

Rozšířením cév při saunování vlivem tepla dochází k lepšímu prokrvování svalů, nečistoty při látkové výměny jsou odváděny rychleji a naše svaly jsou lépe zásobovány kyslíkem. Tím přispívá k rychlejšímu zotavení organismu i při poranění tkání.

Při prohřívání tělo začne vylučovat pot, aby se ochladilo. Tím se zvýší srdeční činnost a zrychlí se cirkulace krve, což přispěje k posílení a stabilizaci krevního oběhu.

Intenzivní transpirace pročišťuje póry do hloubky. Škodliviny jsou odstraňovány a na své místo nastupují živiny. Jedná se o účinnou péči, která oddaluje stárnutí naší pleti.

Celulitida jsou tukové a vodní usazeniny pod kůží. Tepelné působení podporuje průběh očišťujících procesů v těle, intenzivní pocení a následné odplavování škodlivin. Usazeniny v podobě celulitidy tak mohou být postupně odbourávány.

Teplo při saunování proniká nejvrchnější vrstvou pokožky, krevní cévy ho přijímají, přijatým teplem se rozšíří a obstarávají tak lepší prokrvení tukových tkání a spalování kalorií. Tukové kyseliny hromadící se v tukových buňkách jsou vyloučeny lymfatickým systémem ven z těla.


Montáž a doprava infrasauny:

Dopravu a montáž infrasauny zajišťujeme zdarma.  Pro montáž je nutné mít připravené vhodné místo, kde bude rovná podlaha a v blízkosti bude zásuvka 220V / 16A. Není nutno dělat žádné zvláštní stavební úpravy. Vzhledem k relativně malému rozměru může být infrasauna v každém bytě, rodinném domě, ve fitness, rehabilitačních a masážních centrech.
Pořizovací náklady na infrasauny jsou cenově nižší než u klasických saun.

 

Fotografie saun a uvedené informace jsou pouze informativní, při výrobě může docházet k drobným odchylkám.

Všechny infrasauny a sauny jsou určeny výhradně pro užití v domácnostech, v žádném případě nejsou určeny pro komerční používání.
Infrasauny Grand De Luxe
Infrasauna Grand De Luxe pro 1 osobu
Infrasauna Grand De Luxe pro 2 osoby
Infrasauna Grand De Luxe pro 3 osoby
Infrasauna Grand De Luxe pro 4 a víc osob
Infrasauna rohová
ANKETA

Líbí se Vám infrasauny Grand De Luxe?

AKČNÍ NABÍDKA
Masážní ovál na celulitidu

Masážní ovál na celulitidu

Masážní pomůcka proti celulitiděCena: 160,- Kč
Sauna ProWell COMBI Premium Line vč. kamen

Sauna ProWell COMBI Premium Line vč. kamen

Sauna pro 4-5 osob kombinující klasickou finskou saunu s infrasaunou, vč. kamenCena: 109 990,- Kč